© Donauradweg bei Grein © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser
Donauradweg bei Grein © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser

Na cestě podél
mohutné řeky

Donausteig TRASA IV – okružní cesta Strudengau

Grein, Oberösterreich, Österreich

01. května – 14. října 2021

450 km turistických zážitků ve 24 etapách a na 40 okruzích
125 pověstných odpočívadel a panoramatických vyhlídek 

Od léta 2010 existuje na bavorsko-hornorakouském Dunaji jedinečná nabídka, která potěší srdce každého pěšího turisty. Oblast Strudengau odvodila svůj název od četných nebezpečných vírů a hlubin. Lodníci proto tento úsek na Dunaji pokládali na nejnebezpečnější. Dnes je řeka převážně již zkrocená, divoce romantická krása krajiny však zůstala. Příroda tu na člověka zapůsobí svými soutěskami, roklinou Stillensteinklamm a pozoruhodnými formacemi zvětralých hornin.     
 
Náročnost a všeobecné informace
Trasy vykazují výškové převýšení max. 800 m, denně naplánovanou vzdálenost 17 až max. 19 km je možno bez problémů zvládnout za cca 5 až 7 hodin. Startovací a odpočinková místa podél Dunajské turistické stezky jsou označeny velkými informačními tabulemi, které vypráví dunajské pověsti a legendy a přeměňují Dunajskou turistickou stezku na region vskutku legendárních zážitků.   
 
Délka pobytu:      4 noci

od ceny
  • € 319,00 na osobu
  • možnost rezervace od 1 osoby

nezávazná poptávka

  • 4 přenocování
strava
  • snídaně
Období cesty
  • 01.05.2021 do 14.10.2021
průběh cesty

1. den: Individuální doprava do Greinu.
Dunajské městečko Grein je nazýváno také „perlou oblasti Strudengau“. Okouzluje nostalgickým šarmem, historickými pozoruhodnostmi: Muzeum lodní dopravy nebo historické městské divadlo svědčí o dlouhé historii – bohaté kulturní programy a rozmanitá nabídka kulinářského umění.
Přenocování v Greinu

2. den: Grein - Sarmingstein
Jednodenní etapa: cca 16 km, 5 hodin, výškové metry ve výstupu a sestupu: 567 / 623 m. Od informačního bodu vede stezka po proudu, po určité době přijdete ke mlýnu Gießenbachmühle. Mlýn leží přímo u ústí rokliny Stillensteinklamm – během Vaší zastávky zde ochutnejte místní dobroty. Po krátkém odpočinku a osvěžení pokračujete v túře dál do rokliny Stillensteinklamm, kolem vyhlídkového místa na panorama Dichtersteinu, dále lesem až do St. Nikola. Poté se cesta šplhá opět po úbočí Dunaje a vede směrem na Sarmingstein. Také zde se naskytnou krásné výhledy.
Přenocování v Sarmingsteinu.

3. den: Sarmingstein - Aumühle/Grein
Jednodenní etapa: cca 18 km, 6 km, výškové metry ve výstupu a sestupu: 749 / 505 m. V Sarmingsteinu se Dunajská turistická stezka od řeky odkloní a vede směrem na sever. Kolem vyhlídkového bodu Predigtstuhl pokračujete idylickou kopcovitou krajinou do Waldhausenu. Odtud pokračuje trasa dále k hostinci Aumühle.
Přenocování v hostinci Aumühle.

4. den: Aumühle - Grein / přes Bad Kreuzen
Jednodenní etapa: cca 16km, 5 hod., výškové metry ve výstupu a sestupu: 379 / 561 m. Přes lesy, pole a louky pokračujete v túře kolem typických selských usedlostí směrem na Bad Kreuzen. Bad Kreuzen není jen oblíbeným lázeňským městem Kneippových procedur, ale též rájem pěších turistů. V Bad Kreuzenu půjdete roklinou Wolfsschlucht, kolem salaše Speckalm přes Lehen a Mühlberg dolů k výchozímu bodu Grein.
Přenocování v Greinu.

5. den: Odjezd nebo individuální prodloužení pobytu o požadovaný počet nocí.

  • Vhodné s přáteli
  • Vhodné ve dvou

Doporučujeme uzavřít cestovní pojištění pro případ storna
http://start.europaeische.at/hsp?AGN=10011283
Platí obchodní podmínky Salzkammergut Touristik GmbH vždy v platném znění.

kontakt & servis


Donausteig TRASA IV – okružní cesta Strudengau
Götzstraße 12
4820 Bad Ischl

telefon+43 6132 24000-0
E-Mailwandern@salzkammergut.co.at
webwww.salzkammergut.co.at
http://www.salzkammergut.co.at

powered by TOURDATA