© Donauradweg bei Grein © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser
Donauradweg bei Grein © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser

Na cestě podél
mohutné řeky

Cyklistika podél řeky: Dunajská cyklostezka ze Schärdingu do Ennsu

Schärding, Oberösterreich, Österreich

To nejlepší z Horního Rakouska podél Dunaje

Jedinečný cyklistický zájezd vedoucí Horním Rakouskem nabízející neuvěřitelně krásné přírodní úkazy a pohádkové kulturní poklady. Podél řek Dunaj a Inn od města Schärding, kolem meandru Donauschlinge (Schlögenská smyčka) u obce Schlögen, dále přes Linec až do římského města Enns.

Trasa prochází Horním Rakouskem podél Dunaje a Innu. Dunajská cyklostezka, pravděpodobně nejznámější cyklostezka v Evropě, vede z barokního města Schärding až do města Enns, kdysi nejvýznamnějšího římského města v Horním Rakousku.

Celková délka: přibližně 150 kilometrů

Tipy na pohostinství a nákupní příležitosti na trase ve formátu PDF

 • 3 přenocování
 • Včetně dopravy zavazadel
nabídka

* Ubytování ve 3hvězdičkových hotelích a hostincích
* snídaně formou bufetu
* přeprava zavazadel (NEOMEZENÝ počet zavazadel)
* osobní turistické informace ve městě Schärding
* autobusová doprava na trase Enns - Schärding
* skvěle připravené podklady pro cestování a tipy na pohostinství a nákupní příležitosti
* hlídané parkoviště ve městě Schärding zdarma
* GPS-údaje na vyžádání
* servisní hotline 7 dní v týdnu

strava
 • snídaně
průběh cesty

* 1. den: individuální příjezd do města Schärding
* 2. den: cyklistický výlet do horní části údolí Donautal (cca 43 - 51 km)
* 3. den: cyklistický výlet do Eferdingské pánve (cca 32 - 45 km)
* 4. den: cyklistický výlet do obce Enns (cca 47 - 52 km) + individuální odjezd z města Schärding

v případě potřeby přenocování ve městě Schärding navíc

Možné termíny příjezdu

Příjezd každý den od 1. 4. do 31. 10. 2023

od ceny
 • € 349,00 na osobu
 • možnost rezervace od 1 osoby
Období cesty (01.04.2023 - 31.10.2023)
od do
01.04.2023do31.10.2023

nezávazná poptávka

Všechny ceny se rozumí za osobu včetně ubytování se snídaní:

Cyklistický zájezd 4 dny/3 noci

349 EUR ve dvoulůžkovém pokoji
459 EUR v jednolůžkovém pokoji
119 EUR sezónní příplatek ( 5. 5. - 19.9.)

půjčení kola + pojištění kola 69 EUR
elektrokolo + pojištění kola 189 EUR

Možnost rezervace noci navíc ve městě Schärding

možnosti placení
Debetní a kreditní karty
Mastercard
Visa
Jiné možnosti platby
bankovní převod
Slevy (věk / skupiny)
 • děti
  100% sleva pro děti od 0 do 4 let včetně
  Neúčtujeme žádný cestovní poplatek (bez nároku na vlastní lůžko). Případné poplatky za využití dětské postýlky/za stravu se hradí přímo na místě v příslušném hotelu.

  25% sleva pro děti od 5 do 13 let včetně
  Sleva bude odečtena od základní ceny zájezdu a vztahuje se na ubytování ve 3 nebo 4lůžkovém pokoji s nejméně dvěma plně platícími osobami.

  10% sleva na dítě od 14 let věku nebo pro dospělé
  Sleva bude odečtena od základní ceny zájezdu za přistýlku pro 3. a 4. osobu ve 3lůžkovém nebo 4lůžkovém pokoji s minimálně dvěma plně platícími osobami.

  Nelze poskytnout žádné další slevy (např. bonus za včasnou rezervaci, skupinová sleva, ...).
 • skupiny
  od 6 osob: 3 % ze základní ceny zájezdu
  od 8 osob: 5 % ze základní ceny zájezdu
  od 10 osob: 7 % ze základní ceny zájezdu

  Skupinová sleva bude započítána pouze v případě, že účast na zájezdu (rezervace, úhrada faktury, zaslání podkladů) bude organizovat jedna kontaktní osoba za celou skupinu. Sleva se neuplatní na žádné další služby (např. noci navíc, půjčení kola, příplatek za polopenzi, sezónní příplatky atd.).
ostatní slevy

Bonus za včasnou rezervaci:
Včasná rezervace se vyplatí! Po obdržení rezervace vám poskytneme následující bonus za včasnou rezervaci:
do 31. 1. 2021 5 % ze základní ceny zájezdu
do 28. 2. 2021 4 % ze základní ceny zájezdu
do 31. 3. 2021 3 % ze základní ceny zájezdu

Na doplňkové služby (např. noci navíc, pronájem kol, polopenze,...)

 • Vhodné pro seniory
 • Vhodné s přáteli
 • Vhodné ve dvou
 • Vhodné s dítětem
zvláště vhodné pro
 • Pro rodiny

1. Uzavření cestovní smlouvy
Svou registrací nás žádáte o závazné uzavření cestovní smlouvy na základě popisu služeb a cen uvedených v našem katalogu nebo na našich webových stránkách a jste svou žádostí vázáni po dobu 14 kalendářních dnů. Registrace musí být provedena písemně (faxem, e-mailem, poštou nebo online). Žadatel se zavazuje ručit za splnění smluvních závazků osobami, které uvedl v žádosti, jako za své vlastní smluvní závazky. K uzavření cestovní smlouvy dojde na základě potvrzení žádosti z naší strany (pro tento účel je platné i potvrzení e-mailem).

2. Úhrada ceny zájezdu
Po obdržení potvrzení rezervace/faktury je třeba neprodleně uhradit zálohu ve výši 20 % z celkové ceny zájezdu na osobu (+ náklady na pojištění a/nebo navigaci Komoot). Doplatek smí být uhrazen nejdříve 20 dní před zahájením zájezdu, aby bylo možné postupně odesílat cestovní podklady.
Cestovní pojištění pro případ platební neschopnosti poskytovatele v souladu se směrnicí Evropského parlamentu a Rady (EU) 2015/2302 o souborných cestovních službách.
Cyklistické zájezdy organizované společností Austria Radreisen (již odvedené platby za cestovní služby, které nemohly být poskytnuty, a nezbytné výdaje na zpáteční cestu) jsou pro případ platební neschopnosti organizátora pojištěny u Raiffeisenbank Region Schärding, Oberer Stadtplatz 42-43, A-4780 Schärding. V případě platební neschopnosti musí být všechny pohledávky přihlášeny u likvidátora, Europäische Reiseversicherung AG, Kratochwjlestraße 4, A-1220 Vídeň, tel: 0043/(0)1/317 25 00; fax: 0043/(0)1/319 9367.
Další podrobnosti o oprávnění společnosti Austria Radreisen GmbH vykonávat cestovní služby naleznete na internetových stránkách https://www.gisa.gv.at/abfrage pod číslem GISA 16864887.

3. Služby
V případě kombinace cestovních služeb, která je vám nabízena, se jedná o souborné cestovní služby ve smyslu směrnice (EU) 2015/2302. Můžete tedy využít všech práv EU, která se vztahují na souborné cestovní služby. Společnost Austria Radreisen GmbH, Joseph-Haydn-Straße 8, A-4780 Schärding nese plnou odpovědnost za řádné provedení celých souborných cestovních služeb. Pro případ její platební neschopnosti disponuje společnost Austria Radreisen GmbH, Joseph-Haydn-Straße 8, A-4780 Schärding také zákonem předepsaným pojištěním pro vrácení vámi uhrazených plateb a v případě, že je součástí souborných cestovních služeb také doprava, pro zajištění vaší dopravy zpět.
Další informace (standardní informační list pro smlouvy o souborných cestovních službách) o vašich nejdůležitějších právech podle směrnice (EU) 2015/2302 naleznete zde: www.austria-radreisen.at/standardinformationsblatt
Cena zájezdu (v eurech) je uvedena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji, jednotlivci si mohou za příplatek rezervovat jednolůžkový pokoj. Vzhledem k omezenému počtu jednolůžkových pokojů v některých hotelích je nutno předpokládat, že bude osoba cestující sama v případě potřeby připravena vystačit si i s méně vybaveným pokojem. Rozsah smluvních služeb je dán popisem služeb příslušného zájezdu v katalogu Austria Radreisen, aktuálním pro dané období zájezdu. Uvedené destinace jednotlivých etap jsou nejčastěji a především cíle jednotlivých etap, kterých bude dosaženo na kole. V ojedinělých případech musíme předpokládat váš souhlas s přesunem do míst v bezprostřední blízkosti, aniž by vám byla započtena sleva.

4. Odstoupení od zájezdu nebo změna rezervace
Pokud se rozhodnete odstoupit od rezervovaného zájezdu, musíme neprodleně obdržet písemné storno. Účtujeme následující storno poplatky:
do 28. dne před odjezdem: 20 % z celkové ceny zájezdu na osobu
od 27. do 14. dne před odjezdem: 30 % z celkové ceny zájezdu na osobu
od 13. do 8. dne před odjezdem: 50 % z celkové ceny zájezdu na osobu
od 7. do 4. dne před odjezdem: 70 % z celkové ceny zájezdu na osobu
od 3. dne nebo v případě, že se klient nedostaví: 90 % z celkové ceny zájezdu na osobu
V případě přerušení cesty nevzniká nárok na poměrnou náhradu. Za začátek cesty se považuje den příjezdu. V případě změny rezervace (změna termínu cesty/kategorie/typu pokoje/stravování) před 28. dnem před odjezdem účtujeme manipulační poplatek ve výši 55 EUR za rezervaci. Pozdější změnu rezervace, pokud je vůbec možná, lze provést pouze po odstoupení od cestovní smlouvy za uvedených podmínek a za současného vytvoření nové registrace. Na zprostředkované zájezdy se mohou v některých případech vztahovat zvláštní stornopoplatky nebo poplatky za změnu rezervace. Rádi vám poskytneme informace o podmínkách pro vámi požadovaný cyklistický zájezd.

5. Změny ceny zájezdu
Pořadatel si vyhrazuje právo zvýšit cenu zájezdu potvrzenou při rezervaci z důvodů, které nezávisí na jeho vůli a které nelze předem předvídat, pokud od sebe datum uskutečnění zájezdu a datum uzavření smlouvy dělí více než dva měsíce. Těmito důvody jsou výhradně změny v nákladech na dopravu, jako je zvýšení nákladů na pohonné hmoty nebo zvýšení poplatků za nalodění a vylodění v přístavech. Pořadatel zájezdu může zvýšit cenu zájezdu podle následujícího vzorce:
a. v případě zvýšení ceny za místo v kabině dopravního prostředku může být po cestujícím vyžadováno zaplacení daného rozdílu cen.
b. v ostatních případech se dodatečné náklady na přepravu požadované dopravcem za dopravní prostředek vydělí počtem míst v kabině dohodnutého dopravního prostředku. Po cestujícím pak může být vyžadováno zaplacení takto vypočítané částky, o kterou je navýšena cena za místo v kabině daného dopravního prostředku. O jakémkoli zamýšleném, zákonem povoleném zvýšení ceny jsme povinni vás neprodleně informovat, nejpozději však 21 dní před dohodnutým datem příjezdu. Zvýšení ceny po tomto datu není přípustné. Pokud zvýšení cen přesáhne 8 % celkové ceny zájezdu, má cestující právo odstoupit od cestovní smlouvy bez jakýchkoli poplatků. Toto právo jste povinni u nás uplatnit neprodleně po obdržení oznámení o změně. V takovém případě vám vrátíme všechny platby, které jste nám již zaplatili. Nevznikají žádné další nároky. Upozorňujeme, že nabídka souborných cestovních služeb závisí na volné kapacitě hotelu. Pokud není k dispozici ubytování v rezervované kategorii a je potřeba rezervovat ubytování vyšší nebo nižší kategorie, dovolujeme si účtovat odpovídající příplatek nebo poskytnout slevu.

6. Ručení
V rámci povinnosti péče řádného hospodáře ručíme za správnost popisu všech uvedených cestovních služeb v době tisku brožury, za správný výběr a zajištění poskytovatelů služeb (hotely, dopravní společnosti atd.) a svědomitou přípravu a realizaci zájezdu. Neneseme odpovědnost za nemožnost realizace prohlídek, které jsou uvedeny v programu, pakliže se tak děje z důvodů, které nemůžeme ovlivnit (např. rekonstrukce, uzavírky, přestavby atd.).
Výletů se účastníte na vlastní nebezpečí. Každý účastník sám ručí za to, že je v takovém stavu, aby mohl ze zdravotního hlediska splnit požadavky objednaného zájezdu. Musíte být schopni ovládat kolo v provozu, na polních cestách a za mokra. Každý účastník zájezdu je také sám zodpovědný za dodržování pravidel silničního provozu. Tento zájezd není vhodný pro osoby s omezenou možností pohybu. Platí přepravní podmínky využitých přepravních společností. Za škodu vzniklou ztrátou nebo poškozením cestovního zavazadla během přepravy zavazadel odpovídáme pouze tehdy, pokud ji zavinili naši zákonní zástupci, zástupci nebo zprostředkovatelé a pokud nám byla nahlášena bezprostředně poté, co k ní došlo. Obecně vylučujeme odpovědnost za škody na zavazadlech, jejichž rukojeti, popruhy nebo kolečka se zlomí/utrhnou při řádném přenášení nebo tahání v důsledku opotřebení nebo přetížení. Za škody na zavazadlech, které vzniknou po jejich vnesení do hotelu, odpovídá hoteliér.
Přeprava jízdních kol cestujících – jak během cesty, tak při transferech – je možná pouze na jejich nebezpečí. Nastavení upevnění kol v přívěsu je přizpůsobeno jízdním kolům organizátora zájezdu, takže u cizích jízdních kol může dojít k mírnému poškození, zejména poškození laku. Za drobná poškození vzniklá během přepravy proto neneseme žádnou odpovědnost.
Naše odpovědnost – bez ohledu na právní důvody – je omezena celkově na trojnásobek ceny zájezdu, pokud škoda nevznikla úmyslně ani z hrubé nedbalosti, anebo pokud vznikla výhradně z důvodu pochybení námi vybraného poskytovatele služeb. Nevyužité služby zpravidla nebudou proplaceny.
Každý zákazník je odpovědný za dodržování všech předpisů týkajících se pasů a víz, celních a zdravotních předpisů. Nezletilí se mohou zúčastnit pouze v doprovodu rodiče nebo zákonného zástupce. Musí-li být zrušen výlet z důvodů, které nemůžeme ovlivnit (vyšší moc, stávky atd.), nebo v případě výletů lodí z důvodu extrémně vysoké nebo nízké hladiny vody nebo poruchy motoru, bude vám vrácena již zaplacená cena výletu. Nevznikají žádné další nároky. Vyhrazujeme si právo zrušit zájezd nejpozději 21 dní před jeho zahájením, pokud nebude dosaženo požadovaného minimálního počtu účastníků. V takovém případě vás budeme neprodleně informovat a vrátíme vám všechny provedené platby. Nevznikají žádné další nároky. Pokud máte v rozporu s očekáváním důvod ke stížnosti, neprodleně na to upozorněte místního zástupce (viz cestovní podklady) nebo nás. Podmínkou uplatnění jakýchkoli nároků vůči nám je mimo jiné také to, aby u nás byly uplatněny písemně nejpozději do jednoho měsíce po smluvně předpokládaném ukončení zájezdu. Aby byly účinné vedlejší ústní dohody, je potřeba naše písemné potvrzení.
Vyhrazujeme si právo na změny služeb a cen, jakož i na opravy omylů, tiskových chyb a chybných výpočtů. Místem příslušnosti je sídlo pořadatele.

7. Jiné
Společnost Austria Radreisen může působit jako organizátor i zprostředkovatel nabízených zájezdů. V případě zprostředkování je cestovní smlouva uzavřena s místním pořadatelem zájezdu. Veškeré informace, které jsou v této souvislosti vyžadovány a které jsou upraveny v závislosti na cestě, lze nalézt v předsmluvních informacích.

podmínky cesty

kontakt & servis


Cyklistika podél řeky: Dunajská cyklostezka ze Schärdingu do Ennsu
Austria Radreisen
Joseph-Haydn-Str. 8
4780 Schärding

telefon+43 7712 5511-0
E-Mailoffice@austria-radreisen.at
webwww.austria-radreisen.at
http://www.austria-radreisen.at

Navštivte nás také na

navštiv naši fanouškovskou stránku na Facebooku navštiv nás na Instagram náš videokanál na Youtube

Zákonné kontaktní údaje

Austria Radreisen GmbH
Franz X. Angerer
UID: ATU 58424618

powered by TOURDATA