©
© Cyklostezka Donauradweg © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser
Cyklostezka Donauradweg © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser

Na cestě podél
mohutné řeky

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Hrad Krämpelstein

Esternberg, Oberösterreich, Österreich

Hrad tvoří starší obytná věž a přistavěný palác.

Bývalé okružní hradby jsou dochovány jen částečně. Hrad neprošel žádnými přestavbami, a je tedy příkladem středověké hradní stavby. Bývalý vstup dovnitř věže je ve výšce prvního poschodí. Ještě dnes je patrný původní výškový rozdíl mezi vstupem do paláce po schodišti a vstupem do věže. Na východní straně paláce se dosud nachází prevét. Nad vchodem se nachází stará hradní kaple. Do místností v jednotlivých poschodích se vstupovalo po schodištích a chodbami. V současné době se vstupuje do paláce ve druhém poschodí a do věže přes přistavěné dřevěné schodiště. Věž je postavena na vrcholku skály, okružní hradby vedly od věže ke strmé skalní stěně.

Schneiderschlössl, krejčovský zámek, jak se hradu v lidové pověsti říká - byl poprvé zmíněn v roce 1171 jako pevnost Cramerstein. Stavitel je neznámý, ale Krämpelstein byl kdysi pravděpodobně římským strážným stanovištěm a věž by mohla stát na římských základech. V roce 1845 našli cestáři ve skalní štěrbině u Krämpelsteinu střepy hrnce a velké množství mincí. Pocházely z let 284 až 306 (Dioklecián a Maxmilián). Hrad není veřejnosti přístupný. Jeho majitelem je Dipl. Ing. Klaus Schulz-Wulkow, Vichtenstein 1, který je také majitelem hradu Vichtenstein.

Otevírací doba se načítá ...
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
ostatní slevy

Není přístupný!

  • Vhodné za každého počasí

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Hrad Krämpelstein
Pyrawang
4092 Esternberg

+43 7714 8003

kontaktní osoba
Burg Krämpelstein (privat)

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA