© ©WGDDonauOberoesterreichTourismusGmbHCMVisuals Donauradweg reloaded, Radfahrer radeln am Donauradweg Grein

Na cestě podél
mohutné řeky

Pfarrkirche Engelhartszell "Mariä Himmelfahrt"

Engelhartszell, Oberösterreich, Österreich
  • vhodné pro skupiny

Farnost Engelhartszell je poprvé doložena v letech 1214 a 1227. V této době již pravděpodobně existoval kostel. Nádherný farní kostel Engelhartszell se tyčí na skále v centru města a z trhu se k němu dostanete po schodišti s 62 schody. Kostel má barokní interiér, který stojí za vidění.

V triumfálním oblouku do kněžiště se skrývá rarita: za sochou svatého Jana je vidět obdélníková prohlubeň - pozice pro roudovou zástěnu! Ve středověku byl chórový prostor (= oltářní místnost) přístupný pouze duchovním a od "světské" lodi byl oddělen bohatě zdobenou příčkou, tzv. rood screenem.
Zde ve farním kostele se před roudovou zástěnou nacházela skupina ukřižovaných, kterou můžeme dodnes vidět na vnější stěně nad hlavním portálem.
Po tridentském koncilu v 16. století byly tyto dělící přepážky z většiny kostelů odstraněny a byly zavedeny hlavní oltáře, které byly všem dobře viditelné - naučte se číst v církevní architektuře!

Historie:

Mramorová deska v presbytáři a občanský erb u jižního vchodu ukazují, že chór byl postaven v roce 1459 a loď v roce 1503. Gotický trhový kostel byl vysvěcen pasovským biskupem Urbanem 12. srpna 1509.

V roce 1764 kostel umělecky zbarokizoval tyrolský sochař Joseph Deutschmann. Gotická věž byla možná nahrazena cibulovou kopulí.

O historickém významu tržiště svědčí staré náhrobky na vnějších zdech.

Z dálky viditelný farní kostel, postavený na skále uprostřed obce, dominuje obrazu Engelhartszellu. Z náměstí vede 62 schodů nahoru na okružní procházku s krásným výhledem na město.Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
možnosti placení
Jiné možnosti platby
placení v hotovosti
  • Vhodné pro skupiny

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Pfarrkirche Engelhartszell "Mariä Himmelfahrt"
Kirchenplatz 1
4090 Engelhartszell

telefon +43 7718 7265
mobilní +43 664 4421811
fax +43 7717 7167 - 4
E-Mail pfarre.engelhartszell@dioezese-linz.at
web www.engelhartszell.at/system/web/ge…
http://www.engelhartszell.at/system/web/gelbeseite.aspx?detailonr=217507785

kontaktní osoba
Pfarrer Franz Fuchs

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA