Cyklostezka Donauradweg © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser

Rezervace ubytování

Děti
Období cesty: 2 Počet nocí
Podrobné možnosti hledání
Lokální vymezení:
Lokální vymezení
Hledat ubytování
Hledám prostory ...

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Zámek Steyregg

Steyregg, Oberösterreich, Österreich

Starobylý a úctyhodný zámek Steyregg leží nedaleko Dunaje, na úpatí Pfenningbergu.

Dnešní zámek Steyregg vyrostl z malého hradu do rozlehlého komplexu, po zničujících požárech byl několikrát přestavován, ale v důsledku rozpadu a eroze se rozloha zmenšila.

Čtyřposchoďová, gotická stavba s vysokou střechou i obranným zařízením zůstala z velké části zachována. Celý komplex obklopují hradby, zesílené kulatými a nárožními věžemi. Cesta vede pod dvěma bránovými věžemi, jedna z nich má ještě hřebenový žlab, druhá má ještě kladky padacího mostu. Za druhou bránovou věží se rozkládá hradní příkop. Hluboký příkop před bránou vedoucí k vnitřnímu hradu, přes který dnes vede zděný most, byl přístupný jen přes padací most.

Ve východním traktu zámku se nachází slavnostní sál ze 17. století, dvouposchoďová barokní kaple s bohatě štukovaným kůrem. V roce 1956 zde byl objeven vzácný cyklus fresek ze 14. století.

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
ostatní slevy

Vstup volný!

O informace požádejte svoji kontaktní osobu.

kontakt & servis


Zámek Steyregg
Weissenwolfstraße 3
4221 Steyregg

+43 732 640155
+32 732 640555
office@steyregg.at

kontaktní osoba
Stadtamt Steyregg

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA