Cyklostezka Donauradweg © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser

Na cestě podél
mohutné řeky

Rezervace ubytování

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Pleschingerská ústricová banka

Steyregg, Oberösterreich , Österreich

Od září roku 1998 je Pleschingerská ústřicová banka, vlastněná městem Linec, chráněna jako přírodní památka.

Jedná se o pískovnu, již několik desítek let nevyužívanou, s ústřicovou bankou o rozloze 8,2 hektaru, která se široko daleko proslavila především fosilními nálezy žraločích zubů a ústřic – odtud také jméno ústřicová banka.

Najdete zde 194 druhů rostlin, z nichž 17 je uváděno na „Červeném seznamu“ ohrožených kapradin a rostlin Horního Rakouska. Za zmínku stojí především „čilimník černající“, „čistec přímý“ a „rdes alpský“. Pro blanokřídlý hmyz (včely, čmeláky, mravence atd.) je Pleschingerská pískovna skvělým životním prostorem. Dále se zde můžete setkat s 58 druhy ptáků, mezi nimi také datla černého. Je zde doloženo 307 druhů denních a nočních motýlů, 93 druhů brouků a 40 druhů pavouků. Obzvlášť bychom měli upozornit na výskyt vzácné užovky stromové.

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


Pleschingerská ústricová banka
Plesching
4221 Steyregg

kontaktní osoba

Heimatverein Steyregg


www.heimatverein-steyregg.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA