© ©WGDDonauOberoesterreichTourismusGmbHCMVisuals Donauradweg reloaded, Radfahrer radeln am Donauradweg Grein

Na cestě podél
mohutné řeky

Haus am Strom

Engelhartszell, Oberösterreich, Österreich
 • domácí zvířata povolena
 • vhodné za každého počasí
 • vhodné pro skupiny

Jako muzeum přírody a techniky vás Haus am Strom zve na cestu za poznáním.

Příroda a technika v pasovském údolí Dunaje se stávají zážitkem na interaktivní výstavě v Haus am Strom: příroda údolí Dunaje, síla Dunaje a voda samotná jsou hlavními tématy atraktivní výstavy.
Ať už se jedná o projížďku na Hausenovi, kdysi největší dunajské rybě měřící přes 5 metrů, plavbu lodí od pramene k ústí nebo pohled do mikroskopů na vodní živočichy: výstava umožňuje veselý a odlehčený přístup k důležitým tématům životního prostředí. Akvárium s dunajskými rybami nebo terárium se smaragdovými ještěrkami, skvosty Donauleitenu, vybízejí návštěvníky k delšímu setrvání. Sportovní nadšenci mohou projíždět Pasovem na šlapadlech a získávat při tom energii. Hudba od klasické po rockovou roztančí vodu.

Důraz je kladen na prožívání, hraní, pozorování a řízení - nový koncept je založen na tom, že návštěvníci jsou sami aktivní. Architektura stavby stojí sama o sobě za návštěvu: je postavena ve tvaru vlny a dunajského oblázku a nachází se hluboko v údolí Dunaje těsně před rakouskou hranicí. Výstava je bezbariérová.
Návštěvu výstavy završíte lahodným cappuccinem v útulné pivní zahrádce. O děti je dobře postaráno v dětském koutku před budovou. Dunajská zahrada ukazuje vzácné a typické rostliny dunajského údolí a zve k hodování na rajčatech nebo jablkách.

Dunajská elektrárna Jochenstein, největší průtočná elektrárna v Německu, se nachází přímo u dveří. Skupiny si mohou objednat prohlídku s průvodcem v Haus am Strom.

Vše je zasazeno do působivé přírody údolí Dunaje, kde organizátoři oblasti nabízejí zábavné a odborné prohlídky. Údolí Dunaje mohou prozkoumat i individuální turisté na mnoha turistických stezkách: Za zvláštní zmínku stojí dálková turistická stezka Donausteig z Pasova do Kremsu s mnoha jednodenními okružními trasami nebo stezka Life-Naturwaldweg. Vyhlídková místa na Ebensteinu nebo Dolomitské cestě nabízejí působivé výhledy. A na dobrodružné stezce hledání pokladu si děti mohou dokonce umlít zrní na mouku.

Haus am Strom je také známý svým pestrým a zábavným programem akcí, zejména pro rodiny s dětmi: celoročně se konají GPS hledačky pokladů, pašerácké výlety a odborné akce v celém údolí Dunaje. U přátelského a kompetentního personálu si lze objednat četné školní akce.

Další informace získáte na čísle 08591/912890 nebo na www.hausamstrom.de.


VERBUND Energy Experience Jochenstein - 3D prohlídka vodní elektrárny
Děti a rodiny se mohou ponořit do světa dunajské elektrárny Jochenstein a zažít prohlídku elektrárny s 3D efekty. Jádrem prohlídky je aplikace pro mobilní telefony, pomocí které lze chytré telefony návštěvníků vylepšit na 3D brýle. Elektrárna se všemi doplňkovými systémy je zcela ukryta pod vodou nebo za zdmi. S bezplatnou aplikací "Jochenstein Energy Experience" a praktickými brýlemi pro virtuální realitu mohou návštěvníci odhalit skrytá tajemství výroby energie ve vodní elektrárně. Návštěvníci mohou pozorovat původní ryby v povodí Dunaje a zjistit, jak elektrárny fungují jako sběrače odpadu. Vrcholem je virtuální jízda v Kaplanově turbíně.
Virtuální návštěva je zdarma, za brýle pro virtuální realitu se platí.
Prohlídku elektrárny si lze objednat také v uvedené dunajské elektrárně v Jochensteinu. Registrace a informace v Haus am Strom: www.hausamstrom.de.
Dunajská elektrárna Jochenstein se nachází na hranici mezi Horním Rakouskem a Bavorskem a již desítky let spojuje obě spolkové země.
Upozorňujeme na to:
 • Virtuální prohlídky možné kdykoli
 • "Normální" prohlídky elektrárny pouze po předchozí domluvě a pouze pro skupiny v Haus am Strom.
Otevírací doba Energy Experience Jochenstein
Od 1. dubna do 31. října: denně od 9:00 do 18:00 hod.
Od 1. listopadu do 31. března: soboty, neděle a státní svátky od 9:00 do 16:00 hod.
Vstup zdarma.


od ledna do 30. dubna
úterý - neděle: 10:00 - 17:00
od 1. května do 15. září
pondělí - neděle: 09:00 - 18:00
16. Od 1. 9. do 30. 4. 2025
Úterý - neděle: 10:00 - 17:00 
Ve dnech 1. 1., 11. 1., 24., 25., 26. a 31. 12. zavřeno!
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
Servis
 • Shop
 • prohlídka
možnosti placení
Jiné možnosti platby
placení v hotovosti
členské slevy
 • Vhodné za každého počasí
 • Vhodné pro skupiny
 • Domácí zvířata povolena
 • Vhodné pro jednotlivce
 • Vhodné s přáteli
 • Vhodné ve dvou
 • Vhodné s dítětem

Absolutně bezbariérový přístup. Objekt splňuje zákonné rakouské normy.

Přístup
 • přízemní přístup

kontakt & servis


Haus am Strom
beim Donaukraftwerk Jochenstein
4090 Engelhartszell

telefon +49 8591 4629960
E-Mail info@hausamstrom.de
web www.hausamstrom.de
http://www.hausamstrom.de

kontaktní osoba
Haus am Strom beim Donaukraftwerk Jochenstein

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA