© ©WGDDonauOberoesterreichTourismusGmbHCMVisuals Donauradweg reloaded, Radfahrer radeln am Donauradweg Grein

Na cestě podél
mohutné řeky

OÖ Wehrgeschichtliches Museum

Linz, Oberösterreich, Österreich
Iniciativa pro zachování sbírky obranných a kulturních dějin v Horním Rakousku. Tradiční pluk k.k. Pěší pluk Landwehr Linz č. 2 položil základ současným sbírkám Hornorakouského fóra historie obrany tím, že v roce 2005 zachránil Muzeum mladých střelců a převzal sbírky hornorakouských dobrovolných střelců. Mezitím se sbírka rozšířila o vojenskou pozůstalost řady osob a také o památky, artefakty a dokumenty vztahující se k vojenské a posádkové historii Horního Rakouska.

Spolek Forum Wehrgeschichte Oberösterreich, založený v roce 2021, našel pro své rozsáhlé sbírky a fondy nový domov v budově v bývalých Hillerových kasárnách v Linci-Ebelsbergu. V těchto nyní dostupných prostorách mohou být nyní částečně unikátní exponáty vhodným způsobem prezentovány a zpřístupněny tak zájemcům z řad veřejnosti.

Na dočasném místě je v současné době vystavena historie bývalé Hillerkaserne s jednotkami četnictva B a rakouské spolkové armády, které zde byly umístěny za druhé republiky, a také hornorakouská vojenská historie s vojenskými jednotkami císařské a královské armády. Armády jsou v současné době vystaveny na dočasném místě. Po dokončení nové "linecké čtvrti Sommerfeld" na místě bývalých kasáren zde bude vojenská historie Horního Rakouska umístěna natrvalo.
Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku
  • Vstup volný

O informace požádejte na výše uvedeném kontaktu.

kontakt & servis


OÖ Wehrgeschichtliches Museum
Ebelsberger Schloßweg 24 & 28
4030 Linz

E-Mail archiv@wehrgeschichte-ooe.at
web www.wehrgeschichte-ooe.at/
http://www.wehrgeschichte-ooe.at/

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA