Cyklostezka Donauradweg © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser

Na cestě podél
mohutné řeky

Rezervace ubytování

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

St. Florian

Linz, Oberösterreich , Österreich

Vítejte v poutním místě sv. Floriána - patrona Horního Rakouska. Zvláštní atmosféru dodává obci kanovnický klášter augustiniánů a jméno hudebního skladatele Antona Brucknera. Zažijte vzrušující cestu do světa umění, kultury, hudby a přírody v dokonalé harmonii.

V roce 1996 se pořádala v obci St. Florian již potřetí Hornorakouská zemská výstava, která s sebou přinesla řadu zajímavých expozic a akcí.
Ale i v »normálních letech« může St. Florian nabídnout svým obyvatelům i návštěvníků rozmanitý kulturní a rekreační program.

Pro hosty i domácí stojí za prohlídku:

Barokní komplex kanovnického kláštera augustiniánů s řadou zajímavých detailů: klášterní bazilika s Brucknerovými varhanami, které jsou známé a slavné i v hudebním světě za hranicemi země, hrob s ostatky Antona Brucknera, cenná klášterní knihovna se 130 000 svazky - mj. 800 rukopisů a 800 inkunábulí (první produkty tiskařského umění - vytištěny v období 1445 až 1500).

Historická hasičská zbrojnice s expozicí o vývoji hasičství - od kbelíku na hašení až po parní stříkačku.

Kulturní krajina »Sumerauerhof«: v jednom z typických čtvercových statků je umístěna expozice lidového umění sedláků a řemeslníků z posledních čtyř století. Objekt slouží i jako kulisa pro četné akce.

Hornorakouské lovecké muzeum na zámku Hohenbrunn: výstava uměleckohistorických objektů dokumentuje vývoj lovectví a rybářství (hlavně v Horním Rakousku). Barokní zámek slouží i jako působivé prostory pro konání společenských akcí.

  • obyvatel: 5.800
  • plocha: 44 km²
  • nadmořská výška (od): 300m
  • nadmořská výška (do): 300m
  • stupeň délky: 14.3794626
  • stupeň šířky: 48.2049821

Dálnice Westautobahn (A1)- exit Asten - St. FlorianHlavní nádraží Linec - dál autobusem

Linka: Linz-St. FlorianHörsching Linz - doprava autobusem

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

kontakt & servis


St. Florian

Lindengasse 9
4040 Linz

+43 732 7277 - 800
+43 732 7277 - 804
info@donauregion.at
www.donauregion.at
https://www.donauregion.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA