Cyklostezka Donauradweg © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser

Na cestě podél
mohutné řeky

Rezervace ubytování

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Mitterkirchen

Linz, Oberösterreich , Österreich

Mitterkirchen im Machland - malá velká obec ...

Název obce „Mittrinchirchin“ byl poprvé písemně zmíněn v roce 1111. Archeologické nálezy z posledních desetiletí však prokazují, že Mitterkirchen se může pochlubit mnohem delší historií: V letech 1980 až 1989 bylo vědecky prozkoumáno tzv. mohylové pole u Mitterkirchenu. Na světlo světa se tak dostaly nálezy z doby halštatské, z raného středověku, a dokonce i z mladší doby kamenné. Od roku 1991 si mohou návštěvníci Mitterkirchenu prohlédnout expozici „Keltské vesnice“ s více než 20 objekty a udělat si představu o životě v regionu Machland před několika tisíci lety.
Muzeum pod širým nebem však není v Mitterkirchenu jedinou pamětihodností. Pozdně gotický kostel, který je dominantou hlavního náměstí, skýtá návštěvníkům od rekonstrukce v roce 2004 krásný pohled díky nádherným světelným odrazům a olivovému dřevu.
Mitterkirchenské rekreační jezero v místní části Weisching využívají každoročně k odpočinku a osvěžení tisíce návštěvníků. Areál je vybaven tenisovým kurtem, hřištěm na plážový volejbal, hřištěm na pétanque a rozlehlým dětským hřištěm a nabízí tak sportovní i volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.
Ale to ještě pořád není všechno: jsou zde i četné turistické a cyklistické stezky, možnosti rybaření, velké sportovní hřiště nebo asfaltové a bowlingové dráhy. Obec zahrnující 20 místních částí nabízí pro každého něco.

  • obyvatel: 1.700
  • plocha: 28 km²
  • nadmořská výška (od): 234m
  • nadmořská výška (do): 234m
  • stupeň délky: 14.711809158325192
  • stupeň šířky: 48.185545639502237

z Lince: po dálnici, exit Asten/St. Florian - Mauthausen - Naarn - Mitterkirchen

z Vídně: po dálnici, exit Oed - Wallsee - Mitterkirchen nebo Ybbs - Grein - Baumgartenberg - Mitterkirchen
po železnici Westbahn do Lince - po železnici Donauuferbahn až do zastávky Baumgartenberg, autobusem nebo taxíkem do obce Mitterkirchen
Letiště Linz

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

kontakt & servis


Mitterkirchen

Lindengasse 9
4040 Linz

+43 732 7277 - 800
+43 732 7277 - 804
info@donauregion.at
www.donauregion.at
https://www.donauregion.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý

powered by TOURDATA