Cyklostezka Donauradweg © WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH / Hochhauser

Na cestě podél
mohutné řeky

Rezervace ubytování

Vaše poptávka

Vyplňte prosím všechna pole s označením *.

Vámi sdělené údaje, (e-mailová adresa, nepovinné údaje: oslovení, titul, jméno, příjmení, adresa, telefon, poptávka) budou společností WGD Donau Oberösterreich Tourismus GmbH budou společností Oberösterreich Tourismus GmbH využívány výlučně ke zpracování vaší poptávky a poskytnuty pouze v případě, že vaši poptávku bude vyřizovat třetí osoba (např. poskytovatel služeb v turistice). viz rovněž Prohlášení o ochraně dat

Engelhartszell

Linz, Oberösterreich , Österreich

Rekreace u Dunaje s více než 700letou tradicí!

Už v roce 1293, když pasovský biskup Wernhard von Prambach založil "Cella angelorum - klášter Engelszell", byla podunajská obec Engelhartszell popisována jako "příjemné místo pro zotavení těla i duše".

Bývalý cisterciácký klášter Engelszell je jediným trapistickým klášterem v Rakousku. O působení mnichů informuje stálá výstava "80 let trapistů v Rakousku". Klášter je také známý svými vynikajícími likéry, sýry a nejnověji i pivem "Gregorius".

Kolegiátní kostel - jeden ze stylově nejčistších rokokových kostelů v Rakousku, kostel v barokním stylu, Císařská mýtnice s kulturním centrem společnosti Energie AG, více než 400 let staré Muzeum podkovářství a historické domy významně přispívají k půvabu obce.

K obci patří i horská vesnička Stadl (720 m), ležící u paty hory Haugstein (895 m), která je nejvýše položeným obydleným místem v regionu Innviertel. Tradiční procesí po křížové cestě ke kapli "Jagabildkapelle" láká v létě mnoho návštěvníků.

  • obyvatel: 998
  • plocha: 19 km²
  • nadmořská výška (od): 295m
  • nadmořská výška (do): 295m
  • stupeň délky: 13.732995986938493
  • stupeň šířky: 48.506142040179675

Do obce Engelhartszell se dostanete bez mýtného po B 130 ze směru Passau, Linz a Wels, a po B 136 ze směru Schärding.
Do Lince, Welsu, Schärdingu nebo Passau po železnicí, dál pokračujte rakouským autobusem nebo regionálním autobusem Ostbayern.Možný je příjezd lodními linkami Wurm + Köck ze směru Passau a Linz.
München a Linz (Hörsching)
Možný je příjezd lodí po Dunaji ze směru Passau a ze směru Linz.

Příjezd veřejnou hromadnou dopravou
Plánovač tras pro individuální turistiku

kontakt & servis


Engelhartszell

Lindengasse 9
4040 Linz

+43 732 7277 - 800
+43 732 7277 - 804
info@donauregion.at
www.donauregion.at
https://www.donauregion.at

Mluvíme následujícími jazyky

německý
anglicky

powered by TOURDATA