© ©WGDDonauOberoesterreichTourismusGmbHCMVisuals Donauradweg reloaded, Schlögener Schlinge, Donauschlinge, Schlögenerschlinge, Radfahrer an der Schlögener Schlinge in Haibach

Dunajský region v Horním Rakousku

Málokterý region je tak rozmanitý jako podunajská oblast v Horním Rakousku. Z historického barokního města Passau přes moderní město kultury Linec až do malebného podunajského městečka Grein vás provází krajina s mnoha tvářemi, které snad ani nemohou být rozmanitější.

Dunaj v Horním Rakousku je hlavní tepnou Evropy. Na cyklostezce Donauradweg a dálkové turistické cestě Donausteig můžete poznat jedinečné přírodní oblasti. Tady najdete příležitost ke zklidnění a odpočinku. Inspirováni báječným kulturním životem, který má hluboké kořeny v pohnuté historii oblastí kolem řeky, nasbíráte nezapomenutelné dojmy.

Kdo stráví dovolenou u Dunaje v Horním Rakousku, čerpá z nadbytku, prožije bezstarostné časy a hluboké emoce. Dovolte, aby se vás dotkl!

 

© ©WGDDonauOberoesterreichTourismusGmbHCMVisuals Donauradweg reloaded, Radfahrer radeln am Donauradweg mit Blick auf Grein Perg
video

Tam, kde i auto o dovolené odpočívá.

Podunají s více než 3 000 kilometry cyklistických a turistických stezek je snadné prozkoumat i bez auta. Pěšky, na kole, na elektrokole nebo na lodi se můžete přiblížit přírodě a zažít jedinečné okamžiky, které by vám na čtyřech kolech pravděpodobně zůstaly skryty.

Na cestě podél mohutné řeky

Známá cyklostezka Donauradweg vede podél mohutné řeky z Německa přes Rakousko až do Maďarska. V Horním Rakousku na vás čeká klidný, romantický a přesto rozmanitý úsek. Dokonale propracovaná cyklostezka vás zavede na jih a sever Dunaje z města tří řek Pasova do Greinu, perly regionu Strudengau.

Podunají v Horním Rakousku

Dunajská cyklostezka představuje pohodlnou a bezpečnou cyklozábavu již 40 let. Nyní můžete klasickou cyklostezku zažít zcela novým způsobem: se změnou perspektivy na hřebenech Podunají. 15 nových, pohodových výletů na elektrokolech odbočuje od Innu a Dunajské cyklostezky, vede do okolí regionu a ukazuje pohádkové výhledy na působivou krajinu. Doma pod hvězdnou oblohou: ponořte se do snové přírodní scenérie Podunají v okouzlujících kempech. Udržitelné cestování, naprosto uvolněné!

Další informace

Jízda na horském kole v žulovo-rulové vysočině regionu Mühlvertel

Horská cyklistika v žulovo-rulové vysočině – od Dunaje, přes vrchovinu regionu Mühlviertel a dále až na Šumavu – slibuje maximální rozmanitost. Na 17 značených stezkách všech obtížností, které se vyznačují ostrými stoupáními a klesáními, si můžete užít dohromady 950 kilometrů a 27 000 výškových metrů. Žulovo-rulová vysočina je jedním z center horské cyklistiky v Rakousku a zaručuje bezstarostnou MTB zábavu v malebné krajině. Můžete si také rezervovat zážitkové balíčky včetně přepravy zavazadel.

Sportovci si mohou objednat balíček Grande Granit Tour, v rámci kterého překonají 260 kilometrů a 6 900 výškových metrů v pěti denních etapách. Pro ty, kteří dávají přednost klidnějšímu tempu, je tu Granite Beer Tour, v rámci které ve třech denních etapách překonáte 160 kilometrů a 4 000 výškových metrů.

Další informace

Dobrodružství pro rodinu

V Horním Rakousku, mezi řekami Dunaj a Inn leží letovisko IKUNA Naturresort, který je jediným hotelem v Evropě, kde se můžete ubytovat v indiánském tee-pee. 

Nedaleko odtud se ve vzdušných výšinách lesa Sauwald během rodinné dovolené v útulném hotelu na stromech přímo u stezky vedoucí korunami stromů splní nejeden dětský sen. 

Kempování v Podunají

Kempování je na vzestupu - pravděpodobně proto, že žádná jiná forma dovolené vám neumožní cítit přírodu, být na zemi a být nezávislý tak jako kempování. Podunají je také ideální pro poznávání se stanem nebo karavanem a naše kempy jsou ideálním výchozím bodem pro dovolenou všeho druhu. 

Dovolená pod širým nebem

Kempování v hornorakouském Podunají má neobyčejné kouzlo. Dovolenou si budete užívat uprostřed jedinečné přírody, a přesto budete spát jako mezi svými čtyřmi stěnami, tábořit pod širým nebem a přes den provozovat v okolí různé volnočasové aktivity, to vše je samo o sobě zárukou báječné dovolené.

Oblast kolem Dunaje vybízí ke strávení relaxační dovolené v kempech s vynikající polohou, vybudovaných většinou hned u vody. Okolí toku Dunaje je přesně to pravé pro milovníky přírody a táboření, protože v kempech najdou skvělé zázemí, poskytující veškerý komfort a pohodlí.

 

© ©WGDDonauOberoesterreichTourismusGmbHPeterPodpera Camping Au an der Donau, Schlafhütten

Kempování na Dunaji

Kempování na Dunaji

Každý kemp v tomto regionu je samostatným světem, vyzařujícím zcela individuální kouzlo a idylický šarm.

Další informace
© ©WGDDonauOberoesterreichTourismusGmbHPeterPodpera Camping Au an der Donau, Zeltplatz

Camping Hopping

Camping Hopping

od kempu ke kepmu během 48 hodin…

Další informace

Objednávka prospektům

Objednejte si naše aktuální katalogy a brožury! V Horním Rakousku můžete očekávat první dojem ze všech nejrůznějších aktivit a nabídek dovolené, které naše brožury a pomoc s plánováním vaší dovolené poskytují.

 

K prospektům v němčině                      K prospektům v angličtině

Naše nabídky na dovolenou

Podunají má co nabídnout s rozmanitou krajinou, působivými památkami a autentickými hostiteli. Ať už krátké výlety, cyklistické prázdniny nebo turistické túry - zde najdete prázdninové nabídky a cestování v Podunají. Užijte si pár dní na krásném modrém Dunaji, prostě se vypněte a cítte se dobře ...

 

Neuvěřitelně pobízející, Dunaj v Horním Rakousku

Podunajský region je bohatý na přírodní krásy. Spolu s kulturními zážitky vás pobízí, abyste se zdrželi a tuto oblast si oblíbili.

Opravdové okamžiky, které nás všechny inspirují

Podunajská oblast s neuvěřitelně rozmanitými možnostmi a krajinou je vždy dobrá pro jedinečné okamžiky. Vždy jiné. Vždy neobvyklé. Objevte zvláštní a pravdivý každý den a nechte se inspirovat k vašim vlastním #uppermoments.

Vychutnejte si báječné vyhlídky u Dunaje, třeba u Schlögenské smyčky, a těšte se z půvabných míst a vybraných kulturních zážitků.

  • Tak jako Michaela Dattinger, která ráda chodí po Dunajské cestě i 24 hodin.
  • Nebo profesionální cyklistka Barbara Mayer, která se v soukromí ráda projíždí po Dunajské cyklostezce.
  • Pro světoběžníka Gerharda Ebnera je vlastní kemp u Dunaje nejkrásnějším místem na světě.
  • Kapky křišťálově čisté vody z lesního potoka jsou pro lektory Kneippovy kúry Monika Kronsteiner zdrojem energie. 

Ponořte se do těchto osobních "dunajských" příběhů.